The Most Expensive Coffee and Tegenungan Waterfall

Waterfall In Bali 6 


Hey guys! I hope everyone is enjoying their Tuesday!

In the last post, “Getting to Bali and massive rice fields,” I talked a little bit about my life right now, about our unlucky adventure to find our villa and about the massive Ubud’s rice fields. Our adventure didn’t stop there of course, it was just the beginning. This post is about the most expensive coffee in the world and about the trip to Tegenungan waterfall.

Eelmises postituses rääkisin natuke oma praegustest plaanidest, meie ebaedukast villa otsimisest Balil ning massiivsetest Ubudi riisi põldudest. Meie seiklus ei lõppenud loomulikult vaid sellega, see oli alles algus. See postitus räägib lähemalt maailma kallimast kohvist ning Tegenungani kosest.

Luwak’s Coffee

We heard that Luwak’s coffee, is one of the most expensive coffees in the world, so we went to check it out. What makes this coffee so special you might ask? Well, the most expensive coffee is being produced from the coffee beans that have been digested by a cat-looking animal, called Luwak. Yes, we basically drank Luwak’s poop believe it or not, but it tasted good! How this works, is that Luwak digests only the outside part of the coffee beans. The beans are then washed, dried, cleaned and sorted; the final step is roasting. We shared this special cup of coffee between 4 of us. They also gave us other coffee and tea samples and they were all quite nice.

Me kuulsime, et kõige kalleim kohvi maailmas on Indoneesias, nimega Luwaki kohv. Nii et me läksime seda ka siis proovima. Mis teeb selle kohvi nii eriliseks? See kõige kalleim kohvi maailmas on tehtud kohviubadest, mida on enne seedinud ning siis välja lasknud kassi meenutav olend, Luwak. Jah, me põhimõtteliselt jõime Luwaki kaka-kohvi. Aga uskuge või mitte, see maitses päris hästi! Täpsemalt tehakse seda kohvi siis nii, et Luwak seedib ära ainult kohviubade välimisekihi. Peale seda kohvioad pestakse, kuivatatakse, puhastatakse ja sorteeritakse. Viimane samm on röstimine. Me jagasime seda tassikest kohvi nelja peale ning meil kõigil ei olnud selle kohvi vastu midagi halba öelda. Samuti anti meile seal proovida ka teisi erinevaid Indoneesia kohvisid ja teesid ning need kõik olid päris maitsvad.

Coffee Roasting 2Luwak Coffee MakingDifferent Bali Coffees

I couldn’t get a picture of an actual Luwak to show you. So here’s a picture of a Luwak by Paula Bronstein.

Kahjuks ei õnnestunud mul pilti teha Luwakist, nii et siin on Paula Bronsteini poolt tehtud pilt.

 

Tegenungan Waterfall

After wandering around for couple of hours, we all felt a little bit exhausted and the heat had made us sleepy. We decided that it’s a good time for a quick swim and went to the Tegenungan waterfall. We had to pay a dollar to get there, I don’t know exactly why (maybe a tourist scam again), but it wasn’t much and we really needed to cool off, plus the view was pretty good!

Pärast paari tunnist seiklemist Balil, olime kõik päris kurnatud ning kuumus muutis meid üha enam väsinumaks. Otsustasime selle vastu teha ühe kiire supluse, selleks läksime Tegenungan kose juurde. Pidime maksma ühe dollari, et kose juurde saada, … ei tea täpselt miks (võib-olla oli see järjekordne turistilõks), aga õnneks see ei olnud palju ning meil oli juba niigi väga palav. Lisaks sellele, oli vaade kosele päris ilus!

Waterfall Sign Bali 3

 

Waterfall In Bali 6

I also discovered that pineapples grow on the ground… I don’t know why I’ve always thought that pineapples grow on trees… I hope I’m not the only fool. 🙂

I hope you guys enjoyed this post! In the next post we are going to trek a vulcano!

See you later! 🙂

Samuti avastasin ma, et ananassid kasvavad maa peal ….. Ei tea küll miks, aga ma olen alati arvanud, et need kasvavad puu otsas… Ma loodan, et ma pole ainus, kes nii arvab. 🙂

Ma loodan, et Teile meeldis see postitus! Järgmises postituses viin Teid juba vulkaani otsa!

Näeme! 🙂

 

 

 

You might also like

Rice Fields Bali Cover

Getting to Bali and massive rice fields

March 7, 2017
Go Aussie Flag

Goodies from Australia!!!

January 11, 2017
Coffee With Vulcano View 2

How did we trek a volcano?

March 31, 2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *